Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podpora

25. 9. 2008

Když dítěti nejde učení, i když se snaží sebevíc a příčinou je dyslexie, tak začne ztrácet sebevědomí. Je potřeba ho hodně chválit za cokoliv, co udělá dobře, hodně si s ním povídat, hladit ho a odpovědět na každou otázku. Neodsunovat ho, protože už tak má v sobě tato dětská dušička velké trápení v podobě "dyslexie".

Je dobré u něho podpořit některé z jeho zájmů, dát mu prostor pro tvoření, dát mu kus vašeho času... Pak nabyde seběvědomí, že umí něco jiného, než ostatní a i když mu škola moc nepůjde, bude dobrý v něčem jiném.

Je to hodně důležité pro jeho další budoucí život. Musí také cítit, že za ním stojíte, že se na vás může kdykoliv s důvěrou obrátit. Teď jste tu - rodiče - aby jste mu pomáhali překonat těžké období. Určitě budete mít pak všichni radost z každého úspěchu vašeho dítka.

Co se týká učení, je třeba se obrnit velkou trpělivostí a pravidelně se s dítkem učit za pomocí různých pomůcek, které jsou k tomu třeba, protože tak si lehčeji zapamatuje.

Všechny možné pomůcky, ať už se to týká školních potřeb, kalkulačky, různých tabulek s vyjmenovanými slovy, gramatikou, násobilkou, vzorečky - Vám doporučí ped.-psychologická poradna.

Dále jsou různé výukové programy na CD, doplňovací cvičení atd.

Třetí varianta se týká vaší vynalézavosti a chuti vašemu dítěti pomoci. Já jsem syna učila například dějepis, kdy brali různé války za pomocí figurek s vojáčky a k tomu jsem vyrobila barevné cedulky se jmény vůdců a letopočtem.

Ve vyšším věku jsem mu barevně dělala výtah z článků - základní body s letopočty, aby věděl alespoň základ.

Do němčiny jsme často hráli pexeso s německými slovíčky a z různých slůvek si dělali přirovnání k českým - a kolikrát jsme se u toho dost nasmáli.

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář