Jdi na obsah Jdi na menu
 


ETIKOTERAPIE

1. 11. 2008

Etikoterapie je nauka, která se zakládá na souvislosti tělesného zdraví a mravního stavu člověka. Naše chování, jednání, myšlení a pocity ovlivňují všechny pochody a naladění našeho organismu až k samotným buňkám a atomům našeho těla. To znamená, že mravní vady člověka dávají vzniknout tělesným chorobám. Průkopníkem etikoterapie u nás byl dr. Ctibor Bezděk. Byla vydána jeho kniha s názvem Etikoterapie - záhada života a smrti. V nedávné době na tuto nauku navázal MUDr. Vladimír Vogeltanz, který vydal dvě knihy - Co s doktorem I., a II. a pořádá semináře, kruzy a léčebné pobyty v jižních Čechách.

 

 

Bezděk Ctibor Dr. - Záhada nemoci a uzdravení-etikoterapie 2

Bezděk Ctibor Dr. / Záhada nemoci a uzdravení-etikoterapie 2


Kniha je jakousi učebnicí vnitřního lékařství , která učí, jak uzdravit nitro - duši a zároveň započít s uzdravováním těla. A tak jsou zde v jednotlivých kapitolách probírány mechanizmy vzniku onemocnění různých orgánů a systémů a zkoumány jejich duchovní souvislosti - s pokorou, láskou, odpuštěním a modlitbou. Tedy přesně tak, jak by se měl chovat každý lékař, než se pustí do léčby jen těla. Léčení duše i těla.

 

 

 

Etikoterapie - záhada života a smrti

Klikněte pro zvětšení Dr. Bezděk je lékař, působící nyní jako praktický lékař a psycho-etiko-terapeut v Praze. Jeho etikoterapie se zakládá na souvislosti tělesného zdraví a mravního stavu člověka. Praví, že mravní vady člověka dávají vzniknout tělesným chorobám. .

Dr. Bezděk tvrdí například, že zlost, labužnictví, nenávist, lakota, podvodné úmysly, přetvářka, lež a jiné mravní vady způsobují nebo zhoršují různé tělesné choroby, např. kornatění tepen (mrtvice), celkovou zesláblost, zhoršování tuberkulózy, apod. V této knize podává také některá vědecká ponaučení, jak zkoumat vliv různých škodlivých látek, vznikajících v těle při zlosti, lakotě, velkých náruživostech, apod. Jako novou vědu mohl dr. Bezděk etikoterapii stavět pouze na podkladě intuitivního postřehu.

 

 

Děti a jejich milí přátelé - Ctibor Bezděk

poučné příběhy vedoucí děti k větší pokoře a úctě ke zvířatům, ale i Bohu, z pera autora zabývajícího se etikotarapií

Tato kniha vede děti k soucitu a lásce ke zvířatům. Děti zde objevují, že stejně jako my i zvířata, vnímají svět kolem sebe, cítí bolest i stach, ale projevují také svou radost, pečují o svá mláďata, těší se na své blízké.

 


 

detiajejichpratele