Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak řešit problém

30. 9. 2008

Na výběr máme dnes už široké pole možností. Základem je určitě stanovení  přesné diagnózy na základě testů z pedagogicko-psychologické poradny. Tam dostanete různá doporučení a rady.

Pak je velmi důležitá komunikace s učiteli, se školou.

Odborné literatury je také celá řada, kde se můžete dovědět spoustu rad a informací, jak postupovat.

A v neposlední řadě je změna životního stylu a přizpůsobení běhu života tomu, abychom si na naše dítě udělali co nejvíce času, projevovali mu lásku a pomáhali mu v učení.

Problém dyslexie neboli specifické poruchy učení mívá podobu různých forem, některé lehké, některé těžší. Lehké poruchy učení se dají překonat hlavně zájmem a pílí a pomocí rodičů.

Ty trošku těžší případy vyžadují pomoc odborníků v podobě různých kroužků, např. grafomotorický - na procvičování a uvolnění ruky aj.

Dále existují na školách dyslektické kroužky, kde s pomůckami provádějí různá cvičení, čtení, psaní...

Pak jsou tu opravdu těžké formy dyslexie, kde je na místě zvážit přestup do speciální třídy pro žáky s poruchami učení, nebo zvolit přímo speciální školu.

Bohužel jsem se setkala s tím, že ve třídě pro dyslektiky byli také žáci se specifickými poruchami chování, což v konečné fázi dyslektikům jen ubližovalo, protože se vyučující soustředila na to, aby udržela ve třídě klid a pořádek.

Klikněte na odkaz:

http://nemoci.doktorka.cz/lmd---lehka-mozkova-dysfunkce/

http://www.energycentrum.cz/clanek/deti-s-lehkymi-mozkovymi-dysfunkcemi-pribyva-zakladem-zlepseni-situace-jsou-zdrave-matky.html

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář